czwartek, 10 lipca 2014

Marta Orleańska-Herbut - MaNiko - Mistrzowie Sztuki Szkatuły w konkursie Artysta Miesiąca

Przedstawiam Wam dziś twórczość naszej nowej Mistrzyni - Marty Orleańskiej-Herbut, znanej pod pseudonimem MaNiko.

Marta wzięła udział w projekcie: "Naszyjnik dla Panny Młodej- biżuteria ślubna". Wyłoniono - ex aequo - pięciu Mistrzów Sztuki Szkatuły - oto projekt MaNiko, który zachwycił  Jury na wystawie:Opis projektu: propozycja naszyjnika dla odważnej Panny Młodej, wykonany w technice haftu sutasz, z użyciem kamieni naturalnych: jadeity czerwone i hematyty.

Twórczość Artystki:

pseudonim Artystyczny: Marta Orleańska-Herbut, MaNiko
okolice, gdzie można Artystę spotkać: Opole

Artystka o swojej twórczości: "Moja przygoda z rękodziełem rozpoczęła się ponad rok temu. Zakochałam się w biżuterii wykonywanej techniką hafu sutasz i bez chwili zastanowienia postanowiłam sama spróbować swoich sił. Dotychczas nie miałam nigdy niczego wspólnego z szeroko rozumianym rękodziełem, wszystko więc musiałam rozpocząć od uzupełniania podstaw. Jako, że jestem osobą zdeterminowaną ( i dość upartą :)) nie korzystałam z żadnych filmów instruktażowych ani innych pomocy. W okolicy nie było także nikogo, kto zajmowałby się sutaszem i kto mógłby mi udzielić jakichkolwiek wskazówek. Zanim dotarłam do internetowych grup rękodzielniczych, w tym sutaszowych, zdążyłam uszyć parę rzeczy. Jako, że moja wiedza była znikoma, prace te wyglądem sutaszu nie przypominały. Nie poddałam się jednak, ćwiczyłam intensywnie. Duży przeskok w mojej twórczości nastąpił po około 6 miesiącach ciągłego szycia. Wyobraźnia do wzorów rozwijała się wraz z umiejętnościami technicznymi. Jako,że do wszystkiego postanowiłam dochodzić sama, nowe rozwiązania kosztowały mnie ogrom pracy, ale też dodawały napędzającej satysfakcji. Sutasz kocham przede wszystkim za bogactwo możliwości- kolor, forma, materiały. Jest to forma tworzenia, która nie zamyka twórczości w jednym "pudełku", a daje możliwości łączenia z innymi technikami. Zachwycam się wszystkimi pięknymi pracami, jednak inspirację czerpię jedynie z wewnątrz. Staram się, aby odbiorca widząc moją pracę, wiedział kto jest jej autorem. Mam wewnętrzną blokadę przed powtarzaniem tych samych wzorów, choć czasem i tak trzeba. Ciągle szukam nowych form i połączeń. Obecnie tworzenie tak bardzo wpisało się w moją codzienność, że nie wyobrażam sobie bez tego życia. W najbliższej przyszłości planuję rozwój swojego warsztatu o inne techniki. Osoby, które mieszkają w okolicach Opola i chcą zgłębić tajniki sutaszu zapraszam na lekcje prywatne".
  
Ulubiona technika tworzenia/ materiały: "Tworzę w technice haftu sutasz. Uwielbiam korzystać z wszelkiej maści kryształów, cyrkonii i drobnych koralików TOHO".
Chcę się nauczyć: "beadingu i haftu koralikowego"

Link do strony Artystki na FB: https://www.facebook.com/maniko2013 
Link do bloga lub strony internetowej: http://maniko2013.blogspot.com/ 
Link do sklepu internetowego/ adres, gdzie można kupić Jej prace: jedynie sprzedaż bezpośrednia


Jedna z Jej pierwszych prac:

 

 Ulubione prace:
 
Ulubione projekty Sztuki Szkatuły:

3 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję :) z przyjemnością będę brać udział w kolejnych zabawach Amatorskiej Sztuki Szkatuły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam sutaszowe cudowności MaNiko :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło Pani Izabelo :) wlasnie dla takich chwil warto tworzyć :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...