piątek, 8 lutego 2013

Aghorka - Mistrzowie Sztuki Szkatuły w konkursie Artysta Miesiąca grudzień 2012 r.

Szanowni Państwo, mam ogromną przyjemność zaprezentować wywiad z Mistrzynią Miesiąca Sztuki Szkatuły - grudzień 2012 r. Artystką o pseudonimie:   AghorkaMożna Ją spotkać we  Wrocławiu....

Artysta o swojej twórczości:
 
"Przedstawiam Państwu przykłady moich prac, które wykonuję już od czasów mojego dzieciństwa, czego dowodem są zamieszczone tutaj zdjęcia :). Niektóre zdjęcia są złej jakości, ponieważ zostały wykonane 15 lat temu :)  Nie posiadam wykształcenia artystycznego, a wszystko co tworzę jest wynikiem mojego zainteresowania otaczającym światem i próbą uchwycenia jego zmiennego piękna poprzez najróżniejsze formy artystyczne. Staram się nie specjalizować wyłącznie w jednej technice artystycznej, gdyż prawdziwą przyjemność czerpię z możliwości rozwijania swoich twórczych horyzontów. W związku z tym, w moim portfolio znajdziecie Państwo prace z różnych przekrojów technicznych, a także tematycznych.

Niegdyś wytwarzało się wszystko ręcznie. Były różne profesje, którymi ludzie się trudnili. Odkąd weszły maszyny do pracy, sporo zawodów zwyczajnie przestało istnieć. Podobnie jest z rzemiosłem artystycznym. Obecnie, praktycznie wszystko wytwarzane jest maszynowo. Nawet obrazy są drukowane i o dziwo cieszą się sporym zainteresowaniem. Wydaje mi się, że gdzieś w pogoni za pieniądzem i tempem teraźniejszego życia w ludziach zatraciła się wrażliwość na sztukę i piękno, jaka niegdyś była. Jednak mimo tego, są ludzie, którzy nie dają się tej gonitwie i nadal żyją swoją pasją, próbując obudzić ludzi z tego maszynowego letargu. Nadal starają się promować, to co jest tak naprawdę najpiękniejsze - swoją pracę, w którą włożyli sporo wysiłku i przede wszystkim serce".

Sztuki Szkatuła: "Powiedz, proszę,  coś na temat techniki tworzenia, materiaów, które używasz w swojej pracy".

Aghorka"Wykorzystuję farby akrylowe, farby do tekstyliów, farby olejne, farby akwarelowe, ołówek, węgiel, sangwina, Decoupage i wiele innych. Od niedawna zajmuję się również artystycznym malowaniem ścian oraz ubrań. Podczas malowania ścian używam farb akrylowych. Farby posiadają certyfikat i są najwyższej jakości, co gwarantuje ich jakość i długotrwałość na malowanych powierzchniach oraz nie wydzielają toksyn i są w 100% bezpieczne dla dzieci :) 
Do ozdabiania ubrań używam specjalnych farb do tekstyliów. Farby są ekologiczne i nie wywołują reakcji alergicznych. Dodatkowe zabezpieczenie odpowiednim medium oraz wielokrotne utrwalanie poprzez wysoką temperaturę gwarantuje 100% jakości i możliwość prania ubrań w pralce wg. zaleceń producenta ubrań :)".


5.Link do strony Artystki na FB- https://www.facebook.com/pages/Imaginarium-Aghorki/348313928529659
6. Link do sklepu internetowego, gdzie można kupić Jej prace:   http://srebrnaagrafka.pl/sklep/aghorka

 http://gabelek.eu/pl/28_aghorka

Zdjęcia prac Artystki:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...