niedziela, 14 października 2012

EllAnnArt - Jak zrobić końcówkę naszyjnika z nici lnianej, How to make the end of neckles

Jak zrobić końcówkę naszyjnika z nici lnianej?  /  How to make the end of necklace with linen thread?

Instrukcja autorstwa EllAnnArt http://ellannart.blogspot.com/Zastanawiasz się może, jak zrobić naszyjnik? Dziś pokażę Wam fragment pracy, koncentrując się na jego zakończeniu za pomocą nici lnianej. 

Zastanawiałam się kiedyś, jak to zrobić, a nie znalazłam w sieci żadnej gotowej instrukcji tego typu. Stworzyłam więc własną :) W sieci opublikowałam ją po raz pierwszy w 2010 na Picasa Web Albums.


Poniżej załączam zdjęcia dwóch naszyjników, które zakończyłam właśnie w ten sposób:)))) Nazwałam je Róg obfitości I i II:))) Naszyjnik to pomysł na piękny prezent- nowe właścicielki były zachwycone:)))

Tak wygląda "końcówka" / tył naszyjnika. Teraz instrukcja.

Potrzebuję: Nić lnianą i kółeczko srebrne- będą służyć jako podstawa "końcówki". W tym przypadku koncentruję się na końcówce, stąd brak opisu tworzenia samego naszyjnika. Tu zakładamy, że ukryty z przodu naszyjnik- jest już gotowy;) Poniżej na zdjęciu, to tylko "próbka" naszyjnika, stworzona na potrzeby prezentacji wykończenia. Jak widzisz, łączę końcówki nici lnianych i przewlekam przez srebrne kółko. Kółko powinno być dostosowane wielkością, do grubości (ilości) końcówek lnianych- to Ty decydujesz, ile z nich zostanie wykorzystanych w naszyjniku.  W zależności od długości naszyjnika, łamię nici w połowie i łączę. Teraz biorę nową nić, ze szpuli. Przewlekam przez kółko,  dołączając ją tym samym do reszty, operuję częścią nici, która znajduje się szpuli.


... i teraz....formuję "lasso". Tak nazwalam ten supeł ;) Robię "supełek" i ściągam go tuż poniżej srebrnego kółeczka i mam teraz zespojoną całość, którą następnie będę okręcać. Mam nadzieję, że zdjęcie jest jednoznaczne, bo czasem "najprostsze" opisy, wydają się być bardzo skomplikowane ;)


  
To "supeł"-od którego zaczynam stopniowo okręcać całość.


  
Od początku (tuż przy kółeczku... stopniowo ... kierując się do części naszyjnika z koralikami- w miejscu kończenia się koralików- zatrzymuję się i wracam do kółeczka ..... ;))))  Poniżej  okręcona końcówka...kręcę dalej....i kręcę ;) 

Ale....mam "ważną" uwagę, zanim się zbyt mocno "zakręcimy" ;))) !!!! Musimy zabezpieczyć się przez "rozkręceniem się" nici;)Tym ratunkiem...znowu jest "lasso" ;) Zaczynam je ponownie formować, okręcam nim co jakiś czas okręcaną końcówkę naszyjnika. Oj...nieźle "kręcę" w tym opisie;)))))

 .....kręcę i tworzę lasso-zaciągam  i supłam...kręcę tworzę lasso i supłam..........i.....

W skrócie mogę podsumować powyższe zdjęcia opisem: 
 
...okręcam połączone końcówki nici jedną nicią i co jakiś czas robię coś w rodzaju supła...bez supłania... Wyobraźcie sobie "lasso"...w ten sposób łapię nić okręcającą i tym "lassem" ściągam otaczane nici...i dalej kręcę,  i znowu..."lasso"....a końcówkę nitki "wciągam" do środka szydełkiem.

Staraj się wyrównać "natężenie" / grubość nici w danym miejscu, by było równo, symetrycznie i estetycznie;)))) Do kółeczka przyczepiasz dowolne zapięcie :)

Przypominam, że naszym celem jest taka końcówka:

 ;)))))Pozdrawiam Was bardzo serdecznie:))) Mam nadzieję, że opis się przyda i ułatwi Wam realizację Waszych pomysłów artystycznych :))) 


Ps. Zapraszam do komentarzy, uwag, podpowiedzi:)))) 

EllAnnArt


7 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się biżu w kolorach naturalnych.Dobrze widać na zdjęciach poszczególne etapy pracy ... sznurek taki mam schowany w szufladzie ... :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może niebawem pojawi się na świecie nowy naszyjnik:)))) Dziękuję i pozdrawiam, Jolu:)

   Usuń
 2. Skvělý nápad, náhrdelníky vypadají úžasně, moc krásné. Zdravím ze Slezska

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Magda, dziękuję:)))) Mam nadzieję, że instrukcja, którą dołączę w tym tygodniu, pozwoli Ci taki zrobić bez problemu:)))) Pozdrawiam serdecznie:)))

   Usuń
 4. Świetnie wytłumaczyłaś wykonanie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...